Medzinárodná veslárska regata O pohár SNP 2023

titulka

Počas víkendu V sobotu, 6. a 7. mája 2023 o 11:00 hod odštartoval prvý pretek Medzinárodnej veslárskej regate "O pohár SNP". V šiestich dráhach súťažili na dĺžku 1 km a mixy súťažili na 500 m.
Veľkej účasti sa tešili organizátori. Spolu bolo prihlásených až 16 klubov! Z to-ho pretekalo 162 skifov, 177 dvojskifov, disciplína párová štvorka 18, párová štvorka s kormidelníkom 25 a súťažilo aj 5 osiem.
Tento rok sa najviac darilo zahraničnému klubu TJ Juskra Třeboň, spolu získali 20 medailí a celkovo tak dosiahli 124 bodov. Na druhom mieste sa umiestnil domáci kluba VK Sĺňava Piešťany, s celkovým počtom medailí 19 a bodov v počte 107.
Na treťom mieste skončil opäť zahraničný klub Veslařský klub Hodonín s počtom 16 medailí a celkovo získali 105 bodov.