61. medzinárodná regata Villach

titulka

Cez víkend 10.-11. septembra 2022 sa skromná 6 členná výprava slovenských veslárov z dvoch klubov Sĺňava Piešťany a Slávia STU v Bratislave, zúčastnila na kvalitne obsadenej medzinárodnej regate v rakúskom Villachu s účasťou veslárov z Rakúska, Nemecka, Slovinska, Chorvátska, Českej republiky a z Talianska.
Slovenskí pretekári boli úspešní, pretože si zo sobotných bojov každý pretekár vybojoval účasť v nedeľnom A finále.

Nedeľný program sme začali víťazstvom Viktora Jurgu v skife dorastencov (obr. 1), v ktorom štartovalo 35   pretekárov.

S úspechmi pokračovali dievčatá Anna Kublová a Simona Weiszová v kategórii junioriek, ktoré vybojovali   bronzovú medailu z celkového počtu 12 posádok. Preteky na krásnom horskom jazere Ossiacher See   pokračovali finálovou jazdou 14 ročných žiačok, medzi ktorými Ema Vavrová dosiahla na striebornú priečku a   predbehla celkovo 20 pretekárok. Dorastenci Alex Klein, Viktor Jurga na dvojskife v tesnom finiši nestačili iba   na posádku z Nemecka a odniesli si strieborné medaile spomedzi 19 dvojskifov. Na skife junioriek Anna   Kublová   vyhrala finále B a Simona Weiszová doveslovala na 4.mieste vo finále C. Jediná zástupkyňa klubu   STU Bratislava Anastasia Iakovlev vybojovala striebornú medailu v kategórii skif ženy, kde celkovo štartovalo   7 pretekárok.