Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky
Bratislavský samosprávny kraj
Veslársky klub Sĺňava Piešťany
Veslársky klub Sĺňava Piešťany
Oficiálne stránky FISA
Antidopingová agentúra Slovenskej republiky
Oficiálne stránky českého veslovania
Slovenský olympijský výbor

Aktuálne počasie
Platon webhosting

SVZ » Diskusné fórum

Diskusné fórum

Aktualita - Babač vo finále Akademických MS

Hlásime sa vám „live" zo Szegedu, kde sa slovenská výprava po dlhej dobe zúčastňuje Akademických majstrovstiev sveta vo veslovaní, ktoré tento rok píšu už svoj 11-sty ročník.  Od 13. do 15.8.2010 sa v Maďarskom Szegede stretlo viac ako 500 veslárov, študentov z 28 krajín celého sveta aby pod hlavičkou FISU súťažili o tituly Akademických majstrov sveta vo veslovaní. Slovensko poslalo to najlepšie čo v tejto kategórii máme na čele s najlepším veslárom za minulý rok Lukášom Babačom (1xMĽV), ďalej je tu Barbora Sagová, ktorá tento rok obsadila výborné 9. miesto na U23 v kategórii 1xŽĽV a ako tretí Peter Legény v 1xM.

 

Najviac zúčastnených bolo práve v skife mužov (18) a o ich úrovni svedčia časy dosiahnuté v dnešných jazdách finále B (okrem jedného všetci pretekári dosiahli čas pod 7 minút) kam sa Peter bohužiaľ nedostal a vo finále C obsadil časom 7:06 druhé miesto a celkovo skončil štrnásty.

 

Barbora Sagová mala 10 súperiek ale ani jej sa nepodarilo prebojovať do finále A. Výborným časom 7:52 však s prehľadom zvíťazila vo finále B a obsadila celkovo 7. miesto.

 

Lukáš Babač, naše najväčšie želiezko v ohni si na svoj konečný výsledok musí počkať pretože A finále sa idú v nedeľu, jeho závod o 11:53. Doteraz si počínal výborne a rozjazdu aj semifinále v pohode vyhral. Som optimista a verím , že medailu určite získa, otázne je len akú?

 

Držte mu palce, napíšeme sem hneď po finále!

Na túto tému nie sú zatiaľ žiadne reakcie. odpovedaj Reagujte na tému
 
Upozornenie pre používateľov diskusného fóra na stránkach veslovanie.sk
Diskusné fórum

Najnovšie príspevky:

Najdiskutovanejšie témy:

Dnes je štvrtok 21.11.2019, meniny má Elvíra  |  Stránky si práve pozerá 6 ľudí.