Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky
Veslársky klub Sĺňava Piešťany
Veslársky klub Sĺňava Piešťany
Oficiálne stránky FISA
Antidopingová agentúra Slovenskej republiky
Oficiálne stránky českého veslovania
Slovenský olympijský výbor

Aktuálne počasie
Platon webhosting

SVZ » Diskusné fórum

Diskusné fórum

Rozveslovania a prvá jarná medzinárodná regata

Na výcvikový tábor (VT), ktorý vo februári absolvoval strieborný medailista z ostatných ME v Atenách L.Babač v USA pod vedením jeho osobného trénera V.Kacířa, naviazali rozveslovaním v chorvátskom Skradine pri Šibeniku v dňoch 9.-21.3.09 ďalší sledovaní pretekári P.Legény, B.Sagová, M.Sloboda, tréner P.Schickhofer.

 

Račický kanál bol v dňoch 20.-28.3.09 miestom prípravy talentovanej mládeže STU Bratislava. D.Palúš, A.Rédr, T.Palúš, J.Ferko a ďalšie nové tváre vo veslárskom oddieli STU Bratislava - dorastenci M.Tomík, M.Klokner, P.Trnka, T.Wenzel a M.Štvrtecký pod vedením trénerov Soni a Alexandra Dénesových a B.Juračku. Na VT tentoraz chýbala juniorka LV M.Sedláková, ktorá v tom čase bola na operácii mandiel, a tak jej rozveslovanie sa posúva do mesiaca apríl.

 

7.4.2009 v ranných hodinách na VT do Zahrebu vyrazila skupinka veslárov z veslárskeho klubu Sĺňava Piešťany. L.Babač, M.Sloboda, D.Kraic, M.Šmída, tréner P.Kuhajda po VT sa zúčastnia i regaty Croatia Open v dňoch 18.-19.4.2009. Uvedenej regaty sa ďalej zúčastnia P.Legény a dvojka seniorov zo Slávie STU Bratislava P.Lackovič, M.Stoličný.

 

Pre úplnú informáciu, i keď predmetné je uvedené v zápise z rokovania predsedníctva SVZ, si dovolíme uviesť, že reprezentanti SR L.Babač a M.Sloboda na týchto VT sú financovaní z Národného športového centra (NŠC), t.j. zariadenia MŠ SR pre vrcholových športovcov. Pobyt a dopravu pretekárov - talentov, členov Zväzového centra prípravy mládeže (ZCPM do 23 rokov - P.Legény, B.Sagová, D.Kraic, M.Šmída, M.Sedláková, D.Palúš a A.Rédr) na VT hradil oddiel, klub. Vychádzajúc z rozhodnutia predmetné financie uvedených športovcom budú ich klubom, oddielom za VT refakturované, keď SVZ dostane financie z MŠ SR na talentovanú mládež, reprezentáciu.

 

Ďalší tu hore uvedení mladí športovci, ktorí sa zúčastnili VT, resp. sa zúčastňujú prvej regaty v Záhrebe (Lackovič, Stoličný) si VT financovali a regatu financujú sami, resp.za finančného spolupodielu oddielu, klubu.

 

Na túto tému nie sú zatiaľ žiadne reakcie. odpovedaj Reagujte na tému
 
Upozornenie pre používateľov diskusného fóra na stránkach veslovanie.sk
Diskusné fórum

Najnovšie príspevky:

Najdiskutovanejšie témy:

Dnes je štvrtok 19.9.2019, meniny má Konštantín  |  Stránky si práve pozerá 5 ľudí.