Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky
Bratislavský samosprávny kraj
Veslársky klub Sĺňava Piešťany
Veslársky klub Sĺňava Piešťany
Oficiálne stránky FISA
Antidopingová agentúra Slovenskej republiky
Oficiálne stránky českého veslovania
Slovenský olympijský výbor

Aktuálne počasie
Platon webhosting

SVZ » Aktuality, udalosti » OH nádeje

OH nádeje

V sobotu 23. júna 2007 na jazere Gopło v poľskej Kruszwici súťažili dorastenci - veslári, ktorí by mali byť nádejami pre londýnsku a nasledujúce letné olympiády. Sily si merali najlepší mladí veslári z Českej republiky, Maďarska, Poľska a Slovenska. Slovenský veslársky zväz nominoval reprezentantov iba do dvoch z 11 disciplín.

 

Hneď v druhej disciplíne programu, do dvojskifu, tak ako v minulom roku, si dresy so štátnym znakom obliekli Daniel Kraic s Matejom Šmídom. Nastupovali proti neznámym súperom a navyše chceli obhájiť minuloročné víťazstvo. Od štartu kontrolovali priebeh preteku, tri štvrtiny trate súperili s poľskou loďou a na posledných tristo metroch odrazili aj nástup maďarskej posádky.

 

Druhá slovenská posádka - párová štvorka v zložení Tomáš Vedrody, Marek Režnák, Martin Javor a Dominik Paluš štartovali proti mimoriadne silným súperom, zvlášť česká párová štvorka by mohla naháňať už aj juniorov. Naši obsadili až 4. miesto, čo ich ale snáď povzbudí do ešte tvrdšieho tréningu.

Ján Kraic

29.6.2007

Fotogaléria ku článku:
prejsť na fotogalériu »

Zdieľajte článok:   vybrali.sme.sk linkuj.cz pozrisi.sk facebook.com digg.com linkedin.com del.icio.us google.com mojelinky.sk

Diskusné fórum

Najnovšie príspevky:

Najdiskutovanejšie témy:

Dnes je streda 20.11.2019, meniny má Félix  |  Stránky si práve pozerá 6 ľudí.