Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky
Bratislavský samosprávny kraj
Veslársky klub Sĺňava Piešťany
Veslársky klub Sĺňava Piešťany
Oficiálne stránky FISA
Antidopingová agentúra Slovenskej republiky
Oficiálne stránky českého veslovania
Slovenský olympijský výbor

Aktuálne počasie
Platon webhosting

SVZ » Aktuality, udalosti » Archív 2000 - 2003 » Šprinty Zlaté Piesky

Šprinty Zlaté Piesky

Tak ako každý rok, aj táto veslárska sezóna skončila tradičnými šprintmi na Zlatých pieskoch na neštandardnej 650 metrov dlhej trati. Žiaľ na rozdiel od minulého roka, keď nás príjemne hrialo slniečko, sa tohtoročné preteky niesli v znamení vetra a chladu.

 

No ani počasie a ani zima neodradili viac než 140 veslárok a veslárov z piatich slovenských a jedného českého klubu od účasti. Za silného protivetra a veľkých vĺn sa urputne bojovalo o každé miesto. Obdiv si zaslúžia hlavne tí najmenší, desať-jedenásť roční, ktorí s obrovským nasadením absolvovali celú trať napriek tomu, že niekedy to vyzeralo tak, že ich vietor ženie späť na štart. Na rozdiel od vody, na brehu panovala výborná atmosféra. Zišli sa tam rodičia, bývalí veslári, tréneri a vôbec priaznivci tohto krásneho športu, ktorým veslovanie bezpochyby je.

 

Tohtoročný "reiskupáč" sa niesol aj v znamení spomienky na tragicky zosnulého Juraja Bilíka, priateľmi prezývaného Ďuso. Bol mu venovaný pretek zmiešaných osemveslíc s kormidelníkom, ktorý vyhrala osemveslica Slávie STU, v ktorej sedeli práve i Ďusovi rovesníci.

 

Už tradične sa na záver pretekov losovala tombola, ktorej hlavnou cenou boli značkové švajčiarske náramkové hodinky. Z rúk minuloročného výhercu a účastníka olympiády v Atlante 1996 Ondreja Hambálka si cenu, s výherným lístkom číslo 78, prevzala pani Smolová, ktorej týmto gratulujeme.

 

Veríme, že budúci ročník sa bude niesť v rovnakej kvalite, ešte väčšej návšteve divákov a priateľov, za bohatého prispenia sponzorov a krajšieho počasia.

Vladimír Vanek

8.10.2000

Zdieľajte článok:   vybrali.sme.sk linkuj.cz pozrisi.sk facebook.com digg.com linkedin.com del.icio.us google.com mojelinky.sk

Diskusné fórum

Najnovšie príspevky:

Najdiskutovanejšie témy:

Dnes je streda 16.10.2019, meniny má Vladimíra  |  Stránky si práve pozerajú 3 ľudia.