Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky
Veslársky klub Sĺňava Piešťany
Veslársky klub Sĺňava Piešťany
Oficiálne stránky FISA
Antidopingová agentúra Slovenskej republiky
Oficiálne stránky českého veslovania
Slovenský olympijský výbor

Aktuálne počasie
Platon webhosting

SVZ » Aktuality, udalosti » Archív 2000 - 2003 » Zhodnotenie aktuálnych...

Zhodnotenie aktuálnych udalostí

Radosť slovenskému veslovaniu priniesol výsledok dorasteniek, keď mladučké prvoročiačky zo Slávie STU Bratislava, Beata Bachárová a Barbora Sagová (trénerka Dénesová), priniesli striebro z ich malého "MS", t.j. súťaží Olympijských nadejí, ktoré sa konali v Maďarskom Velece 13.6.2003.

 

Športovým "sklamaním" bolo 5.m. Riša Korca z VK Šintava (tréner Lipovský) - veď celú časť sezóny, okrem jednoho Nemca, nepoznal v blízkom okolí štátov premožiteľa. Práve na týchto súťažiach nastal útlm a nepodal očakávaný výsledok. Sme však presvedčení, že ako spomenuté dievčatá z STU, tak skifár Korec zo Šintavy prinesú slovenskému veslovaniu ešte nejeden dobrý výsledok. Je radostné konštatovať, že slovenská veslárska mlaď napreduje, čo veríme, podložia i starší pretekári, t.č. sa chystajúci na MSJ do Atén.

 

Jasne sa nomináciou na MSJ prebojoval L. Babač zo Sĺňava Piešťany (tréner V.Kacíř) na Medzinárodnej regate na Blede v skife. Na poslednej skúške - meranom tréningu v Piešťanoch 13.7. - rozhodnutím Predsedníctva a trénerov SVZ na základe výsledkov na ostatných M SR dostali možnosť nominovať sa na MSJ i neskifárske posádky. I tým smerom sa uberá koncepcia mládeže ostatného roku, kde slovenské veslovanie úplne absentovalo.
Tak možnosť porovnať sa s najlepším Babáčom dostali aj Jurík s Herdom, dva razy prví na M SR v 2- a 2x a 2- jky Bulejková L. a Holbíková V.

 

Obe posádky dostali časový limit, ktorý museli splniť k prenominovaniu sa cez skifára Babača. Limit len - len splnili 2+ Jurik, Herda, korm. Šinský. Ale žiaľ nepodarilo sa to 2- Bulejková, Holbíková.

 

Veríme, že širšia možnosť prebojovať sa na základe výsledkov otvára priestor pre mladších. Veď spoločné zveslovávanie sa chlapcov a dievčat Bratislavy a Šintavy potvrdzuje, že veslovanie a záujem je i vo väčších posádkach, kde sa možno "ľahšie" dosiahne na finále a víťazstvo.To si vyžaduje však dlhodobú spoločnú prípravu, možno náročnejšiu na čas a potlačenia si svojho Ja, ale o to je radostnejšie spoločné víťazstvo i na úkor skifárčenia, po príklade naších dorasteniek na OH nadejách.

 

Toľko zatiaľ o mládeži, neskôr o "chúlostivejšich" riešeniach v senioroch.

Alexander Dénes

25.7.2003

Zdieľajte článok:   vybrali.sme.sk linkuj.cz pozrisi.sk facebook.com digg.com linkedin.com del.icio.us google.com mojelinky.sk

Diskusné fórum

Najnovšie príspevky:

Najdiskutovanejšie témy:

Dnes je piatok 20.9.2019, meniny má Ľuboslav(a)  |  Stránky si práve pozerá 7 ľudí.