Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky
Veslársky klub Sĺňava Piešťany
Veslársky klub Sĺňava Piešťany
Oficiálne stránky FISA
Antidopingová agentúra Slovenskej republiky
Oficiálne stránky českého veslovania
Slovenský olympijský výbor

Aktuálne počasie
Platon webhosting

SVZ » Aktuality, udalosti » Archív 2000 - 2003 » 90. ročník Pražských...

90. ročník Pražských primátoriek

90. ročník Pražských primátoriek, ktoré sa konali v dňoch 7.a 8.6.2003 na vodách Vltavy na tradičnej trati na 2km, s malou zatáčkou pod Vyšehradskou skalou, boli ako pre oko divákov, ktorých sa zišlo neúrekom, tak pre veslárov, sviatkom v srdci Europy.

 

Účasť cambridžskej osemveslice, ruskej olympijskej osmy a 100.tisícová odmena pre prvú "amatérsku osmu" (tj.nestrediskovú, neprofesionálnu) v kategorii seniorov lákala na vody Vltavy okrem veslárov a nadšencov veslovania i množstvo návštevníkov Prahy z celého sveta.

 

Účasť mladučkých slovenských veslárov tak popri pretekaniu sa malo možnosť vidieť školu českého veslovania, ktorá v ostanom čase ako na svetových pohároch, MS a MSJ prináša medajle.

 

Najsilnejšiu úroveň i na Primátorkách preukázali veslári a veslárky z Dukly Praha vítazstvom na osemveslici, v skife - Chalupa, juniorskej osme, ženskej osme. Len skif žien vyhrala Slávistka Knapková.

 

Ani lepší čas v rozjazde osiem mužov, ktorý dosiahli ruskí olympionici ani meno povestnej osmy z Cambridge neporušil už po 24. raz za sebou silu osmy Dukly Praha, ktorá priam excelentne zvíťazila, pred ruskou Avokade a reprezentačnou osmou Čiech.

 

Osma Cambridge skončila ako piata, za loďou Slávie Praha, ktorá získala stotisícovú prémiu.

 

Slovenkí veslári v kategorii juniorov, ktorí bojovali v rozjazde a skončili v semifinale, na vlastnej koži spoznali, aké miesto v českom veslovaní má Primátorský pretek. Ako sa z generácie na generáciu zjazdievajú české posádky od dorastencov, dorasteniek, aby vychádzajúc z domácej silnej, otvorene povedané svetovej výkonnosti i cez Primátorky ukázali silu českého veslovania.

 

Verme, že priam hektická atmosféra 90. ročníka Primátoriek a t.č. len účasť naších talentov bude smerovať ku zodpovednejšiej kolektívnejšiej príprave vo väčších disciplínach v slovenských oddieloch u talentovanej mládeže. Zatiaľ len krátkodobá spoločná príprava dvoch oddielov STU Bratislava a zo Šintavy položila, verme, základný kameň, aby slovenské veslovanie opäť dosahovalo dobré výsledky nielen v skifoch (Ľ.Podstupka, J.Žiška), ale i v posádkových lodiach, kde od osamostatnenia sa Slovenska absentuje.

Alexander Dénes

10.6.2003

Zdieľajte článok:   vybrali.sme.sk linkuj.cz pozrisi.sk facebook.com digg.com linkedin.com del.icio.us google.com mojelinky.sk

Diskusné fórum

Najnovšie príspevky:

Najdiskutovanejšie témy:

Dnes je piatok 20.9.2019, meniny má Ľuboslav(a)  |  Stránky si práve pozerá 7 ľudí.