Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky
Veslársky klub Sĺňava Piešťany
Veslársky klub Sĺňava Piešťany
Oficiálne stránky FISA
Antidopingová agentúra Slovenskej republiky
Oficiálne stránky českého veslovania
Slovenský olympijský výbor

Aktuálne počasie
Platon webhosting

SVZ » Aktuality, udalosti » Archív 2000 - 2003 » Pražské Primátorky budú...

Pražské Primátorky budú hostiť i slovenskú posádku

V dňoch 6. a 7. júna 2003 sa v Prahe uskutoční 90. ročník veslárskych pretekov osemveslíc - Primátoriek.

 

Po dlhšom čase sa na štarte v kategórii juniorov zúčastnia i slovenskí veslári z oddielu Slávia STU Bratislava a VK Šintava, v zostave: Korec Richard (talentovaný dorastenecký skifár), Chatrnúch Matej, Mizerík Martin, Fogel Robert (VK Šintava) a Jurík Rastislav, Herda Dušan, Mikulecký Michal, Ostrochovský Lukáš s kormidelníkom Šinským Martinom zo Slávie STU Bratislava.

Veríme, že slovenské veslovanie po čase opäť pochopí, že mimo skifu, jedinej individuálnej disciplíny, existuje i kolektívne veslovanie. Osemveslica ako kráľovská disciplína, v ktorej slovenské veslovanie v 80. rokoch patrilo k československej špičke, dlhé roky úspešne pretekalo i na pražských Primátorkách ako v kategórii mládeže, tak v seniorskej osemveslici.

 

Historický úspech na Primátorkách dosiahli skifári (doplňujú preteky osemveslíc) František Reich, Lubica Kurhajcová - Novotníková a Lucia Reichová, dcéra Františka Reicha a sú zlatými písmenami uvedení na Zlatej stuhe. V roku 1961 Zlaté veslo mesta Prahy (preteky osemveslíc dorastencov) vyhrala loď Slávie SVŠT, dnešné STU Bratislava, v ktorej pretekali: Lederer, Varga, Černo, Ricotti, Egyházi, Chovanec, Tittel, Lieskovský, kormidelník Hlinka.

 

Motiváciou pre mladých slovenských veslárov je i hlásená účasť osemveslice z Cambridge v kategórii seniorov, kde sa s nimi môžu priamo na vode zoznámiť.

 

Prajeme vlajkovej slovenskej osemveslici juniorov veľa výdrže a pokory nutnej k (veríme) postupným víťazstvám kolektívnych posádok, v ktorých sme dlhé roky úspešne reprezentovali.

Alexander Dénes

30.5.2003

Zdieľajte článok:   vybrali.sme.sk linkuj.cz pozrisi.sk facebook.com digg.com linkedin.com del.icio.us google.com mojelinky.sk

Diskusné fórum

Najnovšie príspevky:

Najdiskutovanejšie témy:

Dnes je piatok 20.9.2019, meniny má Ľuboslav(a)  |  Stránky si práve pozerá 6 ľudí.