Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky
Bratislavský samosprávny kraj
Veslársky klub Sĺňava Piešťany
Veslársky klub Sĺňava Piešťany
Oficiálne stránky FISA
Antidopingová agentúra Slovenskej republiky
Oficiálne stránky českého veslovania
Slovenský olympijský výbor

Aktuálne počasie
Platon webhosting

SVZ » Aktuality, udalosti » Archív 2000 - 2003 » Pozor zákruta!

Pozor zákruta!

Druhý septembrový víkend zamierili veslárske kluby z Českej a Slovenskej republiky do Šintavy. Veslársky klub Šintava usporiadal ďalší ročník pretekov Šintavská zákruta. Už názov napovie prvoúčastníkom pretekov i divákom, že ide o pomerne nevšednú trať. Pretekalo sa v sobotu i nedeľu.

 

V sobotu boli pretekári čerství a plní síl a preto sa veslovalo na 1500 metrov, najmladšie kategórie žiakov a žiačiek na 1000 metrovej trati. Celá trať okrem cieľovej rovinky je mierna ľavotočivá zákruta, čo znamená pre pretekára silnejšie zábery ľavým veslom. Viacero veslárov sa každoročne teší na Šintavskú zákrutu, nakoľko ide o nie celkom všedné podujatie, úspešná účasť si vyžaduje nielen dobrú kondíciu a športovú formu, ale i taktiku na dráhe. V nedeľu sa o cenné kovy bojovalo na 500 metrovej trati. 500 metrová dráha je všeobecne obľúbená, ide o šprint, kde každý pretekár ukáže svoju výbušnosť. Šprint sa teší i diváckej popularite. Dráha bola označená bójkami na štarte, na 1000 metroch a na cieľovej rovinke, tak aby sa veslár mohol počas preteku zhruba orientovať.

 

Sobota privítala veslárske kluby, divákov a fanúšikov studeným ránom, neskôr však krásnym slnečným dňom. Doobeda sa postavili na štart účastníci rozjázd, z ktorých sa postupovalo do poobedňajších finále. Súťažilo sa vo všetkých kategóriách, od žiackych až po ženské a veteránske. Vrcholom sobotňajšej časti bol pretek osemveslíc žien spolu s juniorkami a juniorov s mužmi.

 

Nedeľa už nebola k súťažiacim taká milá, pretekalo sa za daždivého a veterného počasia, ale veslári sa úspešne pasovali i s dažďom i s vetrom. Všetci očakávali nedeľňajší priebeh pretekov, 500 metrová trať totiž zväčša zamieša výsledky z predošlého dňa. Takisto v nedeľu boli zastúpené všetky kategórie.

 

Sme radi, že i na tomto športovom podujatí sme mohli privítať našich kolegov z Českej republiky a tešíme sa o rok znovu i na Šintavskej zákrute. Zároveň máme tú česť pozvať všetkých čitateľov našej web-stránky v sobotu, 21. septembra na populárne preteky osemveslíc na Dunaji, Devín - Bratislava, ako ste si už mohli všimnúť pri spustení stránky.

Peter Ševčík

19.9.2002

Zdieľajte článok:   vybrali.sme.sk linkuj.cz pozrisi.sk facebook.com digg.com linkedin.com del.icio.us google.com mojelinky.sk

Diskusné fórum

Najnovšie príspevky:

Najdiskutovanejšie témy:

Dnes je pondelok 14.10.2019, meniny má Boris  |  Stránky si práve pozerá 7 ľudí.