Platon webhosting

SVZ » Aktuality, udalosti » Archív 2000 - 2003 » Medzinárodná regata Bled 2002

Medzinárodná regata Bled 2002

V dňoch 21.- 23.6.2002 sa v slovinskom Blede uskutočnil 47. ročník Medzinárodnej veslárskej regaty za účasti 10 krajín z Európy.

Slovenskí veslári tu štartovali: v skife mužov Ján Žiška, ktorý v prvý deň obsadil štvrté miesto, druhý deň zmobilizoval svoje úsilie a rozdielom 36 stotín sekundy obsadil druhé miesto za nemeckým reprezentantom. Novovytvorený dvojskif mužov z mladších veslárov Peter Lejko a Pavel Lackovič po obidva dni postúpil do finále, keď v sobotu obsadil šieste a v nedeľu piate miesto. Vo dvojskife ľahkej hmotnosti Slovensko reprezentovali Tomáš Kubla a Martin Balažovjech, ktorí v sobotu obsadili tretie a v nedeľu štvrté miesto.

V kategorii juniorov nás reprezentovali pretekári: skifári Maroš Sloboda a Lukáš Babač z TJ Piešťany. Sloboda obsadil v sobotu druhé a v nedeľu tretie miesto, jeho oddielový kolega v nedeľu obsadil piate miesto. Maroš Sloboda aj na bledskej regate potvrdil svoju nomináciu na tohtoročné Majstrovstvá sveta juniorov. Dvojskif juniorov Tomáš Voight, Martin Augustín obsadil v sobotu deviate miesto.