Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky
Bratislavský samosprávny kraj
Veslársky klub Sĺňava Piešťany
Veslársky klub Sĺňava Piešťany
Oficiálne stránky FISA
Antidopingová agentúra Slovenskej republiky
Oficiálne stránky českého veslovania
Slovenský olympijský výbor

Aktuálne počasie
Platon webhosting

SVZ » Aktuality, udalosti » Archív 2000 - 2003 » Rady veslárov opustil Peter...

Rady veslárov opustil Peter Lederer

15.6.2002 navždy opustil rady veslárov a vodákov p. Ing. Peter Lederer, bývalý reprezentant Slovenska vo veslovaní. Peter vesloval vo víťaznej osemveslici dorastencov na Pražských Primátorkách v roku 1961, kedy po prvý raz slovenská osemveslica vyhrala v týchto historických pretekoch na Vltave. Ako pretekár Reiskupovej Slávie SVŠT Bratislava úspešne reprezentoval na významných regatách v Európe. V rokoch 1968 a 1969 úspešne pretekal za Duklu Praha.

 

V rokoch 1970 až 1990 bol dušou slovenského veslovania na klubovej i zväzovej úrovni. Vždy s humorom jemu vlastným bol lídrom slovenského veslovania, ako funkcionár i robotník na Reiskupovom memoriáli, pri stavbe lodenice Slávie SVŠT na Zlatých pieskoch, pri každodennom tréningu, keď dlhé roky budoval osemveslicu mužov, ktorá v Československu konkurovala slávnej Dukle Praha. Bol to náš Piťus.

 

Opustil nás kamarát, človek, ktorý bol mimoriadne silný až do posledných chvíľ svojho života, o ktorý musel v poslednom období veľmi a ťažko bojovať.

 

Česť jeho pamiatke.

 

Rozlúčka s Petrom Ledererom bude 21.6.2002 v piatok o 13,15 hod. v bratislavskom krematóriu.

SVZ

20.6.2002

Zdieľajte článok:   vybrali.sme.sk linkuj.cz pozrisi.sk facebook.com digg.com linkedin.com del.icio.us google.com mojelinky.sk

Diskusné fórum

Najnovšie príspevky:

Najdiskutovanejšie témy:

Dnes je streda 16.10.2019, meniny má Vladimíra  |  Stránky si práve pozerá 9 ľudí.