Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky
Bratislavský samosprávny kraj
Veslársky klub Sĺňava Piešťany
Veslársky klub Sĺňava Piešťany
Oficiálne stránky FISA
Antidopingová agentúra Slovenskej republiky
Oficiálne stránky českého veslovania
Slovenský olympijský výbor

Aktuálne počasie
Platon webhosting

SVZ » Aktuality, udalosti » Majstrovstvá sveta juniorov,...

Majstrovstvá sveta juniorov, Amsterdam 2006

V dňoch 2.- 6.8.2006 sa uskutočnili majstrovstvá sveta juniorov (MSJ) vo veslovaní v holandskom Amsterdame. Slovenský veslársky zväz na základe splnenia kvalifikačných kritérií, reprezentovali pretekári v skife juniorov (1x jri) Peter Legény, v dvojskife junioriek (2x jky) Beata Bachárová, Barbora Sagová, a v dvojke bez kormidelníka (2- jri) Richard Korec, Juraj Gajdošík.


Všetko išlo o pretekárky a pretekárov veslárskeho oddielu Slávie STU Bratislava, keď 2- R.Korec a J.Gajdošík vyšli z liahne šintavského veslárskeho oddielu, ktorý vedie p. Ing. M. Lipovský, ktorý bol technickým vedúcim na MSJ. Trénermi uvedených posádok boli p. P. Bachár 1xjri a 2xjky, 2- jri manželia Dénesovi.

 

Tak po dlhšom období sa majstrovstiev sveta juniorov vo veslovaní zúčastnilo viac ako jedna, či dve slovenské posádky. Význame tomu hlavne po finančnej stránke pomohlo Ministerstvo školstva SR, ktoré schválilo prípravu a zabezpečenie cestou zväzového centra talentovanej mládeže. To skoncentrovalo v priebehu dvoch rokov takejto prípravy to najlepšie čo v mládeži a kategórii juniorov a junioriek bolo. Schopné a ochotné napĺňať stanovené úlohy a ciele k MSJ.

 

11.miesto na skife jri, ktoré dosiahol P.Legény a 15.m. na dvojskife jky, ktoré dosiahli B. Bachárová a B. Sagová boli pekné umiestnenia slovenských mladých pretekárov na MSJ 2006.

 

Žial zo závodu na MSJ pre zdravotné problémy a bolesti musela odstúpiť 2- jri R. Korec, J. Gajdošík. Žiada sa však uviesť, že tu uvedení pretekári úplne rovnako spľňali stanovené čiastočné ciele na medzinárodných regatách v Brne, Ottensheime (finalové 3.-5.m). Ostatným víťazstvom na otvorených majstrovstvách Českej republiky v Třeboni pred MSJ ako na skife, tak v 2- jri a 2x jky i nad nominovanými pretekármi z ČR bolo veľmi povzbudivé pre slovenské veslovanie, keď poznáme silu českého veslovania ako dospelých, tak mládeže.

 

Sme presvedčení, že naše vystúpenie na MSJ v roku 2006 vyznelo motivujúco pre ďalšiu prípravu tu menovaných pretekárov a pretekárky, a slovenskú veslársku mlaď. Veríme, že doterajšiu prácu a výsledky tu uvedení povýšia ešte vyššie. To si žiada kategória seniorov, že plne využijú ich danosti, že sa tak nezaradia do radu tých veslárov, ktorých vrcholom bolo len majstrovstvo sveta juniorov.

Alexander Dénes

2.8.2006

Fotogaléria ku článku:
prejsť na fotogalériu »

Zdieľajte článok:   vybrali.sme.sk linkuj.cz pozrisi.sk facebook.com digg.com linkedin.com del.icio.us google.com mojelinky.sk

Diskusné fórum

Najnovšie príspevky:

Najdiskutovanejšie témy:

Dnes je streda 20.11.2019, meniny má Félix  |  Stránky si práve pozerajú 3 ľudia.