Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky
Bratislavský samosprávny kraj
Veslársky klub Sĺňava Piešťany
Veslársky klub Sĺňava Piešťany
Oficiálne stránky FISA
Antidopingová agentúra Slovenskej republiky
Oficiálne stránky českého veslovania
Slovenský olympijský výbor

Aktuálne počasie
Platon webhosting

SVZ » Aktuality, udalosti » Archív 2000 - 2003 » Meraný tréning 2002

Meraný tréning 2002

Priehrada na piešťanskej Sľňave hostila v sobotu 1.6.2002 slovenských veslárov na druhom kontrolnom preteku tohto roku s názvom Meraný tréning. Pre reprezentantov bola účasť povinná a kvôli zdravotným problémom odriekli len domáci pretekári Tomáš Kubla a juniorský líder v skife Maroš Sloboda. Súťažilo sa v disciplíne skifu v kategóriách seniorov a juniorov. Nie len súperi, no i protivietor s vlnami na priehrade potrápili každého pretekára.

 

Jedenásť mužských skifárov súťažilo vo dvoch rozjazdách o možnosť postúpiť do finále A. V prvej rozjazde krátko po štarte nevydržal nápor súperov Kuhajda z TJ Piešťany a pretek nedokončil. No pred bójou označujúcou posledných 500 metrov rovnako urobil pre zdravotné ťažkosti i Urbánek z SVK Bratislava. Prvé miesto si kontroloval Lackovič z STU Bratislava pred klubovým kolegom Tomkom a Lejkom zo Šintavy. Na štvrtom nepostupovom mieste prišiel Stoličný tiež z STU. V druhej rozjazde si povinne pre postup prišli postupne Žiška z SVK Bratislava, Podstupka z Filozofu Bratislava a Balažovjech z SVK. Na nepostupových miestach skončili Ševčík a Vanek z STU.

 

Finále A mužov začal lepšie Podstupka. Po výbornom štarte si vytvoril vo vlnách náskok a ten si udržal až do cieľa. Na druhom mieste prišiel s odstupom skoro dvadsať sekúnd Žiška. Lackovič dovesloval pod vežu ako tretí o tri sekundy pred Balažovjechom. Lejko skončil piaty a na šiestom mieste s miernym odstupom Tomko.

 

Juniori išli dve jazdy spolu so skifárkou kategórie žien Markulínovou. V obidvoch dominoval Babáč z domáceho klubu pred Juríkom a Voightom z STU, ktorí ešte pred šiestimi dňami jazdili na dvojke bez kormidelníka.

 

Výkony pretekárov i na Meranom tréningu rozhodnú o ich ďaľšom pôsobení v tejto sezóne.

Vladimír Vanek

2.6.2002

Zdieľajte článok:   vybrali.sme.sk linkuj.cz pozrisi.sk facebook.com digg.com linkedin.com del.icio.us google.com mojelinky.sk

Diskusné fórum

Najnovšie príspevky:

Najdiskutovanejšie témy:

Dnes je utorok 15.10.2019, meniny má Terézia  |  Stránky si práve pozerá 7 ľudí.