Platon webhosting

SVZ » Aktuality, udalosti » Archív 2000 - 2003 » Medzinárodná regata mládeže...

Medzinárodná regata mládeže Brno 2002

V dňoch 25. a 26.5.2002 sa na Brnenskej priehrade za účasti 9 krajín uskutočnila najväčšia medzinárodná regata mládeže vo veslovaní v Európe.

Slovenské talenty sa najlepšie presadili na skifoch. Piešťanec Sloboda v skife juniorov obsadil výborné druhé miesto za skifárskou jednotkou z Talianska. Za Slobodom prešli cieľom reprezentanti z Nemecka, Maďarska a Poľska. Jeho mladší oddielový partner Babáč obsadil z 30 štartujúcich lodí pekné šieste miesto.

V kategórií dorastencov Bulejková zo Šintavy obsadila dvakrát druhé miesto na skife a vo štvorke párovej. Pre bronz si prišla na dvojskife za Pardubickú športovú školu, kde študuje.

Ďalší slovenskí veslári a veslárky sa prebojovali do finále B a pri silnej konkurencií (napríklad pri troch lodiach z Nemecka) preukázali postupný vzostup slovenského mládežníckeho veslovania i vo viac posádkových disciplínach.

V piatkových súťažiach 15. a 16. ročných veslárov a veslárok - súťaž OH nádejí, štartovalo Slovensko v šiestich disciplínach, kde obsadili dve tretie (2- dci,1x dci), dve štvrté a dve piate miesta.