Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky
Veslársky klub Sĺňava Piešťany
Veslársky klub Sĺňava Piešťany
Oficiálne stránky FISA
Antidopingová agentúra Slovenskej republiky
Oficiálne stránky českého veslovania
Slovenský olympijský výbor

Aktuálne počasie
Platon webhosting

SVZ » Federácia » Najlepšie výsledky » Najlepšie výsledky...

Najlepšie výsledky slovenských veslárov na medzinárodných podujatiach

Olympijské hry
rokmiesto konaniamenokategóriaumiestnenie
1952HelsinkyReich1xM-
1956MelbourneReich, Krajmer2xM-
1956MelbourneReiskup8+M-
1960RímSchmidt2xM1.
1964 Tokio Toček 8+M 3. 
1968MexicoHurtala8+M5.
1988SoulKurhajcová4x-W5.
1992BarcelonaKurhajcová4x-W6.
1996AtlantaŽiška, O.Hambálek2xM11.
2000SydneyŽiška1xM10.
2004AtényPodstupka, Babač2xMLW11.

Majstrovstvá Európy (konali sa do roku 1973, obnovené v roku 2007)

rokmiesto konaniamenokategóriaumiestnenie
1955GentReich, Krajmer2xM2.
1956BledReiskup8+M1.
1956BledReich, Krajmer2xM3.
1957DuisburgReiskup8+M3.
1959MaconSchmidt2xM2.
1961PrahaSchmidt2xM3.
1965 Duisburg Toček 8+M 7. 
1965 Duisburg Račanský, Obložinský 4-M 8. 
1967 Vichy Toček, Hurtala 8+M 11. 
2007 Poznaň Podstupka, Lejko 2xM 8. 
2007 Poznaň Verdonič, S.Gajdošík 2xMLW 12. 
2007 Poznaň 

Lackovič, Kuhajda,

Korec, J.Gajdošík 

4-M 12. 
2008 Atény Babač 1xM 2. 
2009 Brest Babač 1xM 4. 
2010Motemor-o-VelehoBabač1xML3.
2011 Plovdiv Babač 1xM 11. 
2011 Plovdiv R. Vančo, S. Gajdošík 2xMLW 10. 
2012VareseRedr 1xM11. 
2012 VareseR. Vančo, L. Babač  2xMLW  8.

Majstrovstvá sveta (konajú sa od roku 1974)

rokmiesto konaniamenokategóriaumiestnenie
1986 Nottingham Kurhajcová 4x-W 7. 
1987 Kodaň Kurhajcová 4x-W 6. 
1989 Bled Kurhajcová 4x-W 4. 
1989BledGröpel2xMLW3.
1990BarringtonGröpel2xMLW6.
1990 Barrington Kurhajcová, Novotníková 2xW 7. 
1991ViedeňGröpel2xMLW6.
1993RačiceŽiška, Hambálek 2xM 10. 
1993Račice Podstupka1xMLV12.
1993 RačiceBalažoviech, Gropel2xMLV14.
1993Račice Petrík, Labuda                  2-M20. 
1994IndianapolisPodstupka1xMLW6.
1994 IndianapolisŽiška, O.Hambálek 2xM 10.
1995TampereŽiška, O.Hambálek 2xM12.
1995 TamperePodstupka 1xMLW 21. 
1996StrathclydePodstupka 1xMLW  5.
1997AquebellettePodstupka1xMLW9.
1997AquebelletteŽiška, O.Hambálek2xM11.
2000ZáhrebPodstupka1xMLW3.
2001LucernŽiška1xM11.
2001LucernPodstupka1xMLW11.
2002SevillePodstupka1xMLW8.
2002SevilleŽiška1xM9.
2003 Miláno Podstupka 1xMLW 6. 
2003 Miláno Žiška 1xM 13. 
2003 Miláno Lackovič, Kuhajda 2xM 16. 
2005 Gifu Podstupka, Sloboda 2xMLW 9. 
2006 Eton Podstupka, Sloboda 2xMLW 13. 
2006 Eton Babač 1xMLW 14. 
2006 Eton Markulínová 1xW 15. 
2006 Eton Lackovič, Lejko 2xM 23. 
2007 Mníchov Podstupka 1xMLW 14. 
2008 Ottensheim Babač 1xMLW 8. 
2009 Poznaň Babač 1xMLW 13. 
2010Lake KarapiroBabač 1xM18.
2010Lake KarapiroBabač  1xLM2.
2011Bled Babač 1xM19. 
2011Bled Sagová  1xŽLW18. 
2012 Plodiv Babač  1xMLW 7.

Majstrovstvá sveta juniorov

rokmiesto konaniamenokategóriaumiestnenie

1986

RačiceS.Hambálek4x-2.

1989

SzegedTeplanová, Kaderová8+W3.
1994MníchovWimmerová, Martinková2xWLW6.
1997Hazenwinkel  Hudcovič, Lackovič, Resutík, Urbánek 4-M 14.  
1998LinzLörinczová1xW8.
2002VilniusSloboda1xM9.
2003AtényBabač1xM4.
2003AtényJurik, Herda, korm. Šinský2+M4.
2004 Banyolas Buleková, Holbíková 2-W 9. 
2004 Banyolas S.Bachárová 1xW 15. 
2004 Banyolas B.Bachárová, Sagová 2xW 17. 
2006 Amsterdam Legeny 1xM 11. 
2006 Amsterdam B.Bachárová, Sagová 2xW 15. 
2008 Ottensheim Kraic, Šmída 2xM 22. 
2008 Ottensheim Sedláková 1xW 21. 
2009 Brive Rédr 1xJri 12. 
2009 Brive Kraic, Šmída 2xJri 17. 
2010RačiceRédr1xJri4.
2012 PlodivR.Vančo 1xMLW7. 

Majstrovstvá Európy juniorov

rokmiesto konaniamenokategóriaumiestnenie
2011           Kruswica                             R. Vančo                                         1xJri                          10.  
2011 Kruswica Ferko,Paluš,Tomik,Trnka4-Jri12. 
 2012Bled R.Vančo  1xJRI4.
 2012BledBock, Zelinka 2xJri15.
 2012Bled Bojňanský,Petrovič,Strečanský, Kosak  4xJri17.

Nations Cup (konal sa do roku 2004)

rokmiesto konaniamenokategóriaumiestnenie
1993IoanninaPodstupka                                       1xMLW      1.
1994ParížPodstupka1xMLW3.
1995GroningenWimmerová, Martinková2xWLW4.
2001Ottensheim Urbánek 1xM10. 
2001 Ottensheim Lackovič, J.Tomko 2xM 13. 
2004 Poznaň Lejko 1xM 14.
2004 Poznaň Sloboda 1xMLW 14.

Majstrovstvá sveta do 23 rokov (konajú sa od roku 2005)

rokmiesto konaniamenokategóriaumiestnenie
2005 Amsterdam Babač                                             1xMLW               2.                 
2006 Hazenwinkel Babač 1xMLW 6. 
2007 Strathclyde Legeny 1xM 23. 
2007 Strathclyde Sagová 1xWLW 17. 
2007 Strathclyde Korec, J.Gajdošík 2-M 17. 
2008 Brandeburg Legeny 1xM 23.
2008 Brandeburg Sagová 1xWLW 18.
2009 Račice Legeny 1xM 19.
2009 Račice Sagová 1xLW

13.

2010BrestSagová1xLW9.
2010Brest Legény1xM16.
2010 BrestClementis, Režnák, Kraic, Šmída4XLM15.
2011 Amsterdam Rédr 1xM15.
2012TrakaiRédr  1xM6. 
2012Trakai R.Vančo  1xMLW7. 

Zdieľajte článok:   vybrali.sme.sk linkuj.cz pozrisi.sk facebook.com digg.com linkedin.com del.icio.us google.com mojelinky.sk

Diskusné fórum

Najnovšie príspevky:

Najdiskutovanejšie témy:

Dnes je piatok 20.9.2019, meniny má Ľuboslav(a)  |  Stránky si práve pozerá 7 ľudí.