Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky
Bratislavský samosprávny kraj
Veslársky klub Sĺňava Piešťany
Veslársky klub Sĺňava Piešťany
Oficiálne stránky FISA
Antidopingová agentúra Slovenskej republiky
Oficiálne stránky českého veslovania
Slovenský olympijský výbor

Aktuálne počasie
Platon webhosting

SVZ » Aktuality, udalosti » Regata OH nádejí sa uskutoční...

Regata OH nádejí sa uskutoční 28.5. v Kruszwici

Regata olympijských nádejí (OH nádejí), preteky pre kategóriu 15-16 ročných dorastencov a dorastenky, ktoré každoročne organizujú krajiny V4 vždy v inej krajine, sa t.r. uskutočnia 28.5.2010 v poľskej Kruszwici neďaleko Varšavy.

 

Preteky 15 a 16 ročných pretekárov sa organizujú v OH športoch a tak i veslovanie má túto možnosť a  podporu od štátu sa na nich zúčastniť a pretekať.

 

Naša účasť na tejto regate je vždy oproti ďalším tu zúčastneným krajinám čo do počtu pretekárov a žiaľ i vo väčšine ostatných rokov výsledkami slabšia. Silné veslárske krajiny ako Česká republika, Poľsko ale i Maďarsko, či ďalšie krajiny ktoré sa regaty z času na čas zúčastňujú (hlavne keď sa konajú v Maďarsku a SR), vedia na rozdiel od Slovenských mladých reprezentantov postaviť každú olympijskú i neolympijskú disciplínu podľa programu regaty. Naši mladí pretekári v ostatných rokoch žiaľ pretekajú len v párových disciplínach.

 

Verme, že podpora štyroch centier talentovanej mládeže v ostatných rokoch otvorí ďalšie možnosti rozvoja talentov veslovania. Že  opäť i v súťažiach OH nádejí sa objavíme i na prvom mieste a vytvoríme dobré predpoklady pre úspešnú výslednosť juniorov na MSJ a hlavne aspoň pár seniorov k svetovému veslovaniu.

 

V roku 2011 by podľa "dohôd krajín V4" by sa mala regata OH nádejí vo veslovaní uskutočniť na Slovensku. Ostatne usporiadaná v SR bola v Piešťanoch v roku 2006.

 

Alexander Dénes

16.3.2010

Diskusia ku článku (0 prďż˝spevkov):

Napíšte reakciu na tento článok

Zdieľajte článok:   vybrali.sme.sk linkuj.cz pozrisi.sk facebook.com digg.com linkedin.com del.icio.us google.com mojelinky.sk

Diskusné fórum

Najnovšie príspevky:

Najdiskutovanejšie témy:

Dnes je štvrtok 12.12.2019, meniny má Otília  |  Stránky si práve pozerajú 4 ľudia.