Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky
Veslársky klub Sĺňava Piešťany
Veslársky klub Sĺňava Piešťany
Oficiálne stránky FISA
Antidopingová agentúra Slovenskej republiky
Oficiálne stránky českého veslovania
Slovenský olympijský výbor

Aktuálne počasie
Platon webhosting

SVZ » Aktuality, udalosti » Regata OH nádejí sa uskutoční...

Regata OH nádejí sa uskutoční 28.5. v Kruszwici

Regata olympijských nádejí (OH nádejí), preteky pre kategóriu 15-16 ročných dorastencov a dorastenky, ktoré každoročne organizujú krajiny V4 vždy v inej krajine, sa t.r. uskutočnia 28.5.2010 v poľskej Kruszwici neďaleko Varšavy.

 

Preteky 15 a 16 ročných pretekárov sa organizujú v OH športoch a tak i veslovanie má túto možnosť a  podporu od štátu sa na nich zúčastniť a pretekať.

 

Naša účasť na tejto regate je vždy oproti ďalším tu zúčastneným krajinám čo do počtu pretekárov a žiaľ i vo väčšine ostatných rokov výsledkami slabšia. Silné veslárske krajiny ako Česká republika, Poľsko ale i Maďarsko, či ďalšie krajiny ktoré sa regaty z času na čas zúčastňujú (hlavne keď sa konajú v Maďarsku a SR), vedia na rozdiel od Slovenských mladých reprezentantov postaviť každú olympijskú i neolympijskú disciplínu podľa programu regaty. Naši mladí pretekári v ostatných rokoch žiaľ pretekajú len v párových disciplínach.

 

Verme, že podpora štyroch centier talentovanej mládeže v ostatných rokoch otvorí ďalšie možnosti rozvoja talentov veslovania. Že  opäť i v súťažiach OH nádejí sa objavíme i na prvom mieste a vytvoríme dobré predpoklady pre úspešnú výslednosť juniorov na MSJ a hlavne aspoň pár seniorov k svetovému veslovaniu.

 

V roku 2011 by podľa "dohôd krajín V4" by sa mala regata OH nádejí vo veslovaní uskutočniť na Slovensku. Ostatne usporiadaná v SR bola v Piešťanoch v roku 2006.

 

Alexander Dénes

16.3.2010

Diskusia ku článku (0 prďż˝spevkov):

Napíšte reakciu na tento článok

Zdieľajte článok:   vybrali.sme.sk linkuj.cz pozrisi.sk facebook.com digg.com linkedin.com del.icio.us google.com mojelinky.sk

Diskusné fórum

Najnovšie príspevky:

Najdiskutovanejšie témy:

Dnes je piatok 20.9.2019, meniny má Ľuboslav(a)  |  Stránky si práve pozerajú 4 ľudia.