Aktuálne počasie
Platon webhosting

SVZ » Aktuality, udalosti » Eton - Majstrovstvá sveta vo...

Eton - Majstrovstvá sveta vo veslovaní 2006

Majstrovstvá sveta v Etone, boli poznačené veľmi neregulérnou závodnou dráhou. Počas celých MS bol bočný vietor a posádky s nižšími číslami dráhy boli vo veľkej nevýhode.
Na protest Anglického tímu boli dokonca prerušené preteky, nakoľko osma žien Anglicka mala nevýhodnú dráhu č. 1. Napriek ešte zhoršujúcemu sa počasiu a vetru,sa v nasledujúcich dňoch odjazdili semifinálové jazdy, na čo doplatila naša najúspešnejšia loď 2 x m ĽV, ktorých počas semifinále silný bočný vietor "vyfúkol" z dráhy.

Slovenské veslovanie bolo zastúpené štyrmi posádkami:

Dvojskif ľahkých váh mužov - Podstupka Ľuboš, Sloboda Maroš

Skif ľahkých váh mužov - Babač Lukáš

Skif žien - Markulínová Anna

Dvojskif mužov - Lackovič Pavel, Lejko Peter

Najlepší výsledok sa očakával od posádky 2 x m ĽV nakoľko už dva roky podávali stabilné a dobré výsledky. V roku 2006 sa umiestnili na celkovom 4 mieste vo Svetovom pohári za rok 2006 a na MS v Japonskom Gifu na výbornom 9. mieste /aj pri zranení Slobodu/. V roku 2007 obsadili 8. miesto na SP v Mníchove aj na SP v Luzerne. Bohužial poveternostné podmienky zastavili dvojskif v dosiahnutí dobrého výsledku. Po priamom postupe s rozjazdy v semifinále obsadili 5. miesto a to pri veľkom počte lodí znamenalo účasť v C finále, ktoré vyhrali a obsadili celkovo 13. miesto.

Skif ĽV - Od pretekára sa po roku 2006 , kedy bol strieborný na Majstrovstvách sveta do 23 rokov a šiesty v roku 2007 očakával lepší výsledok. Počas Majstrovstiev sveta však nezvládol záver opravnej jazdy a nepostúpil do semifinále. Napokon v C finále obsadil 2. miesto a skončil celkovo na 14stom mieste.

Skif žien - Pretekárka sa počas roku neustále zlepšovala aj preto bola nominovaná na MS. Jej celkové 15. miesto bolo ovplyvnené chorobou, keď pretekala s teplotou 38° C a prejavila sa ako veľká bojovníčka.

Dvojskif mužov - Posádka si svoj pobyt v plnej miere platila zo svojich zdrojov. Bol to v poradí tretí pokus o zostavenie tejto posádky v tom istom zložení a výsledok opäť nezodpovedal očakávaniam. Pretekári obsadili po slabších výkonoch celkovo 23. miesto. Ich potenciál bude v budúcnosti využitý vo väčšej posádke.