Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky
Bratislavský samosprávny kraj
Veslársky klub Sĺňava Piešťany
Veslársky klub Sĺňava Piešťany
Oficiálne stránky FISA
Antidopingová agentúra Slovenskej republiky
Oficiálne stránky českého veslovania
Slovenský olympijský výbor

Aktuálne počasie
Platon webhosting

SVZ » Aktuality, udalosti » Archív 2000 - 2003 » Devín - Bratislava 2001

Devín - Bratislava 2001

V sobotu 22.9.2001 sa uskutočnil, pod hlavičkou Slovenského veslárskeho klubu v Bratislave (SVK), už 7. ročník medzinárodných pretekov osemveslíc Devín - Bratislava. Pekné jesenné počasie privítalo na štarte pod hradom Devín v ústí rieky Moravy celkom osem lodí. Na štyri posádky mužov, dve zmiešané posádky mužov a žien (mixy) a dve lode veteránov čakali na trati dlhej cca. 10,8 kilometra živelné a chladné, ale i krásne a mohutné vody Dunaja.

 

Štartovalo sa za nemalej diváckej kulisy v 30 sekundových intervaloch v poradí od najstaršej posádky po najmladšiu. Výkonnostný rozdiel starších pretekárov bol ocenený bonifikáciou 1 sekundy za každý rok nad 25 rokov veku každého pretekára.

 

Horúcim favoritom na zisk prvenstva bola loď mužov SVK Bratislava, aj s našimi reprezentantmi v skife ľahkých a ťažkých váh Ľubošom Podstupkom a Jánom Žiškom na nedávnych MS vo švajčiarskom Lucerne, a osemveslica mužov Slávia STU Bratislava 1, minuloročný víťaz a zlatá z tohtoročných M-SR. Obidve lode štartovali ako posledné a postupne začali predbiehať pred nimi štartujúce posádky. Vekovo staršia osemveslica STU 1 si už po prvých troch kilometroch urobila mierny časový náskok, ktorý sa neskôr zvyšoval. Dva kilometre pred cieľom, pod mostom Lafranconi, bola vzdialenosť dvoch favoritov už jednoznačne väčšia než štartová. Posádka veslárov lodenice Slávia STU zo Zlatých pieskov, v zložení Benedikt, Mráz, Čerepkai, Lackovič, Petrík, Tomko, Stoličný, Vanek a kormidelník Furín, preťala cieľ v lodenici SVK pod Novým mostom v najrýchlejšom čase 26:06 vrátane bonifikácií. V kategórií veteránov zvíťazila loď SVK Bratislava + DNHE Budapešť + Vác 1 a v kategórii mixy posádka SVK Bratislava 2.

 

Všetky lode prešli cieľom bez úhony a únavu pretekárov zakrývala radosť z predvedeného výkonu. Stratené sily všetci nabrali pri posedení pri guláši v krásnom prostredí domáceho klubu a neskoršej zábave, ktorá trvala až do skorých ranných hodín nasledujúceho dňa.

 

Veríme, že sa na tomto preteku stretnú veslári a priatelia veslovania ešte vo väčšom počte i na budúci rok a odnesú si opäť dobrý pocit z pekne strávených chvíľ.

Vladimír Vanek

22.9.2001

Zdieľajte článok:   vybrali.sme.sk linkuj.cz pozrisi.sk facebook.com digg.com linkedin.com del.icio.us google.com mojelinky.sk

Diskusné fórum

Najnovšie príspevky:

Najdiskutovanejšie témy:

Dnes je utorok 15.10.2019, meniny má Terézia  |  Stránky si práve pozerá 5 ľudí.