Aktuálne počasie
Platon webhosting

SVZ » Aktuality, udalosti » Archív 2000 - 2003 » Bratislavské šprinty 2001

Bratislavské šprinty 2001

Pretekársku sezónu veslárov tradične uzatvárajú "šprinty" na Zlatých pieskoch v Bratislave. Inak tomu nebolo ani prvú tohtoročnú októbrovú nedeľu (7.10.2001). Pekné jesenné počasie privítalo v lodenici Slávia STU pretekárov zo všetkých slovenských klubov a veslárov z českého Přerova. Mierny povietor na trati dlhej 650 metrov rozčeril vodu štartujúcim lodiam prvých finálových jázd.

V skife mužov zvíťazil reprezentant Ľuboš Podstupka z VK Filozof Bratislava tesným rozdielom necelých dvoch sekúnd pred Tomášom Kublom z Piešťan. Vracajúcu sa formu po chorobe potvrdil bývalý juniorský reprezentant Kubla aj vo dvojskife mužov s Matejom Balážoviechom z SVK, keď sa im podarilo udržať poštartovné vedenie a zvíťaziť tak o 0,7 sekundy nad reprezentantmi do 23 rokov Tomkom a Lackovičom.

V preteku nepárových štvoriek bez kormidelníka mužov, ktorý sa išiel v rámci III. ročníka Memoriálu Jozefa Baču, zvíťazila po diskvalifikácií zle kormidlujúcej posádky z Přerova loď domáceho klubu v zložení Benedikt, Čerepkai, Vajda, Mráz.

XXXIV. ročník Memoriálu Ctibora Reiskupa v osemvesliciach mužov bol podľa očakávaní pod taktovkou posádky Slávie STU. Domáca posádka sa v skorých ranných hodinách vrátila víťazne z pretekov v meste Passau v Nemecku a už krátko po obede preťala cieľ na Zlatých pieskoch s náskokom takmer čistej lode pred druhou loďou spoločenstva VK Přerov a VK Filozof.

Ako spomienka na tragicky zosnulého Juraja Bílika (priateľmi prezývaného Ďuso) sa išla záverečná disciplína programu, osemveslice mix. Táto disciplína, zložená z náhodne vylosovaných posádok mužov a žien, mala za cieľ pobaviť pretekárov i divákov. Všetkých šesť zmiešaných posádok nakoniec úspešne prešlo cieľom a úsmev na tvárach potvrdzoval, že účel preteku bol určite splnený.

Kvalitné výkony, dobrá nálada ale i pekné ceny, to boli charakteristické črty Bratislavských šprintov 2001. Dúfajme, že nemenej pekné a kvalitné športové podujatie nám pripraví veslársky klub Slávia STU Bratislava i na budúci rok.