Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky
Bratislavský samosprávny kraj
Veslársky klub Sĺňava Piešťany
Veslársky klub Sĺňava Piešťany
Oficiálne stránky FISA
Antidopingová agentúra Slovenskej republiky
Oficiálne stránky českého veslovania
Slovenský olympijský výbor

Aktuálne počasie
Platon webhosting

SVZ » Aktuality, udalosti » MS Poznaň - 1. deň

MS Poznaň - 1. deň

Dnes 23.8.2009 sa na Majstrovstvách sveta vo veslovaní (MS) v poľskej Poznani začali rozjazdy. Slovenské veslovanie na týchto MS reprezentuje Lukáš Babač v skife mužov ľahkej hmotnosti (1xMLH). L. Babač je pretekárom veslárskeho klubu Sĺňava Piešťany, trénuje ho Václav Kaciř.

 

Na tohotoročných MS v 1xMLH sa do rozjázd prihlásilo 24 lodí, ktoré pretekali v štyroch rozjazdách po šiestich lodiach. Náš reprezentant L. Babač bol vylosovaný do štvrtej dráhy v tretej rozjazde. Pretekal s pretekármi z Brazílie A. Silva, Grécka V. Polymeros, Poľska B. Lesniak, Japonska Takada a Španielska J. Gonzales Alvares.

 

L. Babač v tejto rozjazde skončil na 3. mieste v čase 7:17.19 za víťazným Grékom V. Polymerosom (7:08.26) a druhým japoncom D. Takadom (7:13.28). Musí tak v utorok 25.8.2009 pretekať v opravnej jazde, ktorá ho podľa umiestnenia posunie do ďalších semifinále. Opravky pre skif LH sú programe od 11:24 do 11:42 (upresnenie až po rozlosovaní).

 

Do semifinále A/B priamo zo štyroch rozjázd v 1xMLH postúpila vždy len prvá loď. Tak z prvej rozjazdy postúpil Holanďan J. Schouten, z druhej Dán M. Rasmunsen, ďalej Grék V. Polymeros z tretej rozjazdy a s najlepším časom z rozjázd 7:05.72 Novozélanďan D. Grant, víťaz štvrtej rozjazdy.

 

Prajeme Lukašovi šťastný los, pevné zdravie, silné nervy a športového štastia.

 

Sledovať veslárske preteky live môžete na www.worldrowing.com v sekcii Live Race Viewer.

 

Alxander Dénes

23.8.2009

Diskusia ku článku (0 prďż˝spevkov):

Napíšte reakciu na tento článok

Zdieľajte článok:   vybrali.sme.sk linkuj.cz pozrisi.sk facebook.com digg.com linkedin.com del.icio.us google.com mojelinky.sk

Diskusné fórum

Najnovšie príspevky:

Najdiskutovanejšie témy:

Dnes je piatok 24.1.2020, meniny má Timotej  |  Stránky si práve pozerá 7 ľudí.