Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky
Bratislavský samosprávny kraj
Veslársky klub Sĺňava Piešťany
Veslársky klub Sĺňava Piešťany
Oficiálne stránky FISA
Antidopingová agentúra Slovenskej republiky
Oficiálne stránky českého veslovania
Slovenský olympijský výbor

Aktuálne počasie
Platon webhosting

SVZ » Aktuality, udalosti » A.Rédr 12., D.Kraic a M.Šmída...

A.Rédr 12., D.Kraic a M.Šmída 17. na MSJ

Veľká horúčava, jemný vetrík a prekrásne prostredie Brive-la-Gaillarde sprevádzal juniorských reprezentantov 66 štátov sveta na Majstrovstvách sveta juniorov (MSJ).

 

Tvrdé preteky na špičkových lodiach s prevahou pretekárov nad 190 cm, každý deň (pretek) malé i veľké prekvapenia vo výsledkoch a prevedení jázd (s výnimkou najviac nemeckých posádok, ktoré znova dominovali), tak možno hrubo charakterizovať tieto majstrovstvá sveta.

 

Slovensko na týchto MSJ reprezentovali A.Rédr (junior prvým rokom) na skife a D.Kraic a M.Šmída v dvojskife. Ich umiestnenie A.Rédr na skife (12.miesto z 34 lodí), D.Kraic a M.Šmída na dvojskife (17.miesto z 38 lodí) je realita. Treba vidieť skutočnosť, že slovenskí pretekári pretekali na týchto MSJ tak, že bojovali o umiestnenie v poli i na cieľovej čiare. Mladší slovenský skifár sa tak ocitol v 1/3 štartovného poľa na MSJ. Slovenský dvojskif, i keď vzrastom patril medzi menších pretekárov na MSJ, podával bojovný i časovo dobrý výkon.

 

Pogratulovať sa žiada českým kolegom, ktorí na týchto MSJ získali dve strieborné medaile, v dvojskife junioriek a párovej štvorveslici juniorov, resp. zabodovali v ďalších disciplínach. Mimoriadnu komplexnú vyspelosť a úspech vo výsledkoch na týchto MSJ dosiahli pretekári z Nemecka, ako v menších tak väčších disciplínach. Ich priam perfektné technické majstrovstvo bolo podložené i výbornými časovými výsledkami a tým aj prevažne prvými miestami. Tak z 13 disciplín, kde pretekali, získali sedem prvých miest a dve tretie miesta, len v dvoch disciplínach neskončili vo finále A.

 

Záverom si dovolíme konštatovať, že tohto ročné MSJ boli pre slovenských veslárov priaznivejšie ako po ostatné roky a verme, že v roku 2010 budú ešte priaznivejšie na výsledky ale i na účasť. Budúcoročné MSJ sa totiž budú konať v blízkych, priam domácich Račiciach za Prahou v Českej republike.

Alexander Dénes

11.8.2009

Fotogaléria ku článku:
prejsť na fotogalériu »
Diskusia ku článku (4 prďż˝spevky):

11.8.2009 Fanoušek: RE: A.Rédr 12., D.Kraic a...

11.8.2009 taky fanousek: RE: A.Rédr 12., D.Kraic a...

12.8.2009 ...: RE: A.Rédr 12., D.Kraic a...

16.8.2009 fanoušek: RE: A.Rédr 12., D.Kraic a...

 

Reagovať na článok | Prejsť do diskusie

Zdieľajte článok:   vybrali.sme.sk linkuj.cz pozrisi.sk facebook.com digg.com linkedin.com del.icio.us google.com mojelinky.sk

Diskusné fórum

Najnovšie príspevky:

Najdiskutovanejšie témy:

Dnes je piatok 24.1.2020, meniny má Timotej  |  Stránky si práve pozerajú 3 ľudia.