Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky
Bratislavský samosprávny kraj
Veslársky klub Sĺňava Piešťany
Veslársky klub Sĺňava Piešťany
Oficiálne stránky FISA
Antidopingová agentúra Slovenskej republiky
Oficiálne stránky českého veslovania
Slovenský olympijský výbor

Aktuálne počasie
Platon webhosting

SVZ » Aktuality, udalosti » Archív 2000 - 2003 » Medzinárodná regata Szeged...

Medzinárodná regata Szeged 2002

V dňoch 4. a 5.5.2002 sa v maďarskom Szegede uskutočnila Medzinárodná regata vo veslovaní, za účasti 9 krajín. Regata prebiehala za nepriaznivých podmienok mimoriadne silného protivetra, ktorý dosť narušil priebeh prvého dňa, kde pretekári čakali v týchto podmienkach i viac ako jednu hodinu na rozbúrenej vode.

 

Slovensko reprezentovalo na uvedenej regate 7 posádok. Skifári Ján Žiška, Ľuboš Podstupka (skif ľahká váha), ako najskúsenejší pretekári po obidva dni jasne zvíťazili.

 

Ďalej na regate SVZ reprezentovali v kategórii seniorov, mladý skifár Peter Lejko, dvojskifári ľahkej váhy Tomáš Kubla s Martinom Balažovjechom, dvojskifári ťažkej hmotnosti Pavel Lackovič s Vladimírom Urbánkom. V kategorii juniorov dobrý vstup do veslárskej sezóny uskutočnil skifár Maroš Sloboda, ktorý skončil v prvý deň pretekov na 2.mieste a v nedeľňajších pretekoch zvíťazil. Ďalej v juniorskej kategorii pretekali Rastislav Jurik s Tomášom Voigtom na dvojke bez kormidelníka.

Alexander Déneš

10.5.2002

Zdieľajte článok:   vybrali.sme.sk linkuj.cz pozrisi.sk facebook.com digg.com linkedin.com del.icio.us google.com mojelinky.sk

Diskusné fórum

Najnovšie príspevky:

Najdiskutovanejšie témy:

Dnes je pondelok 14.10.2019, meniny má Boris  |  Stránky si práve pozerá 8 ľudí.