Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky
Veslársky klub Sĺňava Piešťany
Veslársky klub Sĺňava Piešťany
Oficiálne stránky FISA
Antidopingová agentúra Slovenskej republiky
Oficiálne stránky českého veslovania
Slovenský olympijský výbor

Aktuálne počasie
Platon webhosting

SVZ » Aktuality, udalosti » Rozveslovania výberov SR a MR...

Rozveslovania výberov SR a MR Záhreb

Na výcvikový tábor (VT), ktorý vo februári absolvoval strieborný medailista z ostatných ME v Atenách L.Babač v USA pod vedením jeho osobného trénera V.Kacířa, naviazali rozveslovaním v chorvátskom Skradine pri Šibeniku v dňoch 9.-21.3.09 ďalší sledovaní pretekári P.Legény, B.Sagová, M.Sloboda, tréner P.Schickhofer.

 

Račický kanál bol v dňoch 20.-28.3.09 miestom prípravy talentovanej mládeže STU Bratislava. D.Palúš, A.Rédr, T.Palúš, J.Ferko a ďalšie nové tváre vo veslárskom oddieli STU Bratislava - dorastenci M.Tomík, M.Klokner, P.Trnka, T.Wenzel a M.Štvrtecký pod vedením trénerov Soni a Alexandra Dénesových a B.Juračku. Na VT tentoraz chýbala juniorka LV M.Sedláková, ktorá v tom čase bola na operácii mandiel, a tak jej rozveslovanie sa posúva do mesiaca apríl.

 

7.4.2009 v ranných hodinách na VT do Zahrebu vyrazila skupinka veslárov z veslárskeho klubu Sĺňava Piešťany. L.Babač, M.Sloboda, D.Kraic, M.Šmída, tréner P.Kuhajda po VT sa zúčastnia i regaty Croatia Open v dňoch 18.-19.4.2009. Uvedenej regaty sa ďalej zúčastnia P.Legény a dvojka seniorov zo Slávie STU Bratislava P.Lackovič, M.Stoličný.

 

Pre úplnú informáciu, i keď predmetné je uvedené v zápise z rokovania predsedníctva SVZ, si dovolíme uviesť, že reprezentanti SR L.Babač a M.Sloboda na týchto VT sú financovaní z Národného športového centra (NŠC), t.j. zariadenia MŠ SR pre vrcholových športovcov. Pobyt a dopravu pretekárov - talentov, členov Zväzového centra prípravy mládeže (ZCPM do 23 rokov - P.Legény, B.Sagová, D.Kraic, M.Šmída, M.Sedláková, D.Palúš a A.Rédr) na VT hradil oddiel, klub. Vychádzajúc z rozhodnutia predmetné financie uvedených športovcom budú ich klubom, oddielom za VT refakturované, keď SVZ dostane financie z MŠ SR na talentovanú mládež, reprezentáciu.

 

Ďalší tu hore uvedení mladí športovci, ktorí sa zúčastnili VT, resp. sa zúčastňujú prvej regaty v Záhrebe (Lackovič, Stoličný) si VT financovali a regatu financujú sami, resp. za finančného spolupodielu oddielu, klubu.

 

Alexander Dénes

7.4.2009

Diskusia ku článku (0 prďż˝spevkov):

Napíšte reakciu na tento článok

Zdieľajte článok:   vybrali.sme.sk linkuj.cz pozrisi.sk facebook.com digg.com linkedin.com del.icio.us google.com mojelinky.sk

Diskusné fórum

Najnovšie príspevky:

Najdiskutovanejšie témy:

Dnes je štvrtok 19.9.2019, meniny má Konštantín  |  Stránky si práve pozerá 8 ľudí.