Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky
Veslársky klub Sĺňava Piešťany
Veslársky klub Sĺňava Piešťany
Oficiálne stránky FISA
Antidopingová agentúra Slovenskej republiky
Oficiálne stránky českého veslovania
Slovenský olympijský výbor

Aktuálne počasie
Platon webhosting

SVZ » Aktuality, udalosti » Slovenskí pretekári na MČR na...

Slovenskí pretekári na MČR na trenažéri

Tak ako po ostatné roky, aj v tomto sa slovenskí veslári zúčastnili Mezinárodných majstrovstviev Českej republiky v jazde na veslárskom trenažéri. XVI. ročník sa uskutočnil 7.februára 2009 v Olomuci a kvalifikovali sa pretekári Peter Vajda a Juraj Starzl (obaja SVK Bratislava) v kategórii muži masters (40-49 rokov) a Peter Legény (STU Bratislava) v kategórii muži.

 

V sympatickom prostredí Regionálneho centra Olomouc sa naši pretekári nestratili, veteráni obsadili vo svojej kategórii prvé dve priečky, P.Vajda obsadil časom 6:29,6 1.miesto a J.Starzl časom 6:34,3 2.miesto. P.Legény dosiahol v najsledovanejšom preteku časom 6:08,8 (osobný rekord) 15. miesto, čo mu medzi pretekármi do 23 rokov prinieslo umiestnenie na 4.priečke.

 

Lahôdkou pre divákov boli jazdy obidvoch mužských kategórií, kde víťazi utvorili nové české rekordy. Medzi ľahkými váhami zvíťazil časom 6:10,4 J.Vetešník a medzi "ťažkými" mužmi O.Synek časom 5:41,8. Tešíme sa na dalšie zaujímavé súboje a dobré výsledky na Majstrovstvách Slovenska v halovom veslovaní, ktoré sa konajú 15.2.2009 v Banskej Bystrici.

 

Viac informácií môžete nájsť na stránke Českého veslárskeho zväzu.

 

Peter Schickhofer

13.2.2009

Fotogaléria ku článku:
prejsť na fotogalériu »
Diskusia ku článku (0 prďż˝spevkov):

Napíšte reakciu na tento článok

Zdieľajte článok:   vybrali.sme.sk linkuj.cz pozrisi.sk facebook.com digg.com linkedin.com del.icio.us google.com mojelinky.sk

Diskusné fórum

Najnovšie príspevky:

Najdiskutovanejšie témy:

Dnes je štvrtok 19.9.2019, meniny má Konštantín  |  Stránky si práve pozerá 5 ľudí.