Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky
Bratislavský samosprávny kraj
Veslársky klub Sĺňava Piešťany
Veslársky klub Sĺňava Piešťany
Oficiálne stránky FISA
Antidopingová agentúra Slovenskej republiky
Oficiálne stránky českého veslovania
Slovenský olympijský výbor

Aktuálne počasie
Platon webhosting

SVZ » Aktuality, udalosti » Brnenská regata mládeže bude...

Brnenská regata mládeže bude tento rok v Račiciach

Jedna z najsilnejších regát mládeže v Európe - Brnenská regata juniorov a jej 38. ročník, sa pre nízky stav vody a opravu priehrady v roku 2009 musí presunúť do Račíc. Tak rozhodlo vedenie Českého veslárskeho zväzu.

 

Nakoľko ČR je usporiadateľom i súťaže CEFTA vo veslovaní, t.j. súťaží dorastencov a dorasteniek krajín V4 a CEFTA, i táto regata sa uskutoční v Račiciach dňa 22.mája 2009, tj. deň pred veľkou juniorskou regatou, ktorá sa bude konať 23.-24.mája 2009.

 

Račice a ich prekrásny veslárky areál v roku 2009 sa stanú veľkým veslárskym centrom. Počnúc medzinárodnými regatami pre mládež, otvorenými majstrovstvami Českej republiky (4.-5.júla 2009) a majstrovstvami sveta do 23 rokov, ktoré sa budú konať v dňoch 23.-26.júla 2009. Račický kanál cca. 50 kilometrov západne od Prahy vytvára veslárom a kanoistom v prvom rade Českej republiky vynikajúce podmienky pre ich ďalší rozvoj, ale i ďalšie rekreačné športy, ktoré v značnej miere využíva obyvateľstvo okolitých obcí a miest.

 

Alexander Dénes

15.1.2009

Zdieľajte článok:   vybrali.sme.sk linkuj.cz pozrisi.sk facebook.com digg.com linkedin.com del.icio.us google.com mojelinky.sk

Diskusné fórum

Najnovšie príspevky:

Najdiskutovanejšie témy:

Dnes je streda 19.2.2020, meniny má Vlasta  |  Stránky si práve pozerá 8 ľudí.