Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky
Veslársky klub Sĺňava Piešťany
Veslársky klub Sĺňava Piešťany
Oficiálne stránky FISA
Antidopingová agentúra Slovenskej republiky
Oficiálne stránky českého veslovania
Slovenský olympijský výbor

Aktuálne počasie
Platon webhosting

SVZ » Aktuality, udalosti » Brnenská regata mládeže bude...

Brnenská regata mládeže bude tento rok v Račiciach

Jedna z najsilnejších regát mládeže v Európe - Brnenská regata juniorov a jej 38. ročník, sa pre nízky stav vody a opravu priehrady v roku 2009 musí presunúť do Račíc. Tak rozhodlo vedenie Českého veslárskeho zväzu.

 

Nakoľko ČR je usporiadateľom i súťaže CEFTA vo veslovaní, t.j. súťaží dorastencov a dorasteniek krajín V4 a CEFTA, i táto regata sa uskutoční v Račiciach dňa 22.mája 2009, tj. deň pred veľkou juniorskou regatou, ktorá sa bude konať 23.-24.mája 2009.

 

Račice a ich prekrásny veslárky areál v roku 2009 sa stanú veľkým veslárskym centrom. Počnúc medzinárodnými regatami pre mládež, otvorenými majstrovstvami Českej republiky (4.-5.júla 2009) a majstrovstvami sveta do 23 rokov, ktoré sa budú konať v dňoch 23.-26.júla 2009. Račický kanál cca. 50 kilometrov západne od Prahy vytvára veslárom a kanoistom v prvom rade Českej republiky vynikajúce podmienky pre ich ďalší rozvoj, ale i ďalšie rekreačné športy, ktoré v značnej miere využíva obyvateľstvo okolitých obcí a miest.

 

Alexander Dénes

15.1.2009

Zdieľajte článok:   vybrali.sme.sk linkuj.cz pozrisi.sk facebook.com digg.com linkedin.com del.icio.us google.com mojelinky.sk

Diskusné fórum

Najnovšie príspevky:

Najdiskutovanejšie témy:

Dnes je nedeľa 22.9.2019, meniny má Móric  |  Stránky si práve pozerá 5 ľudí.