Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky
Bratislavský samosprávny kraj
Veslársky klub Sĺňava Piešťany
Veslársky klub Sĺňava Piešťany
Oficiálne stránky FISA
Antidopingová agentúra Slovenskej republiky
Oficiálne stránky českého veslovania
Slovenský olympijský výbor

Aktuálne počasie
Platon webhosting

SVZ » Aktuality, udalosti » Majstrovstvá SR 2007

Majstrovstvá SR 2007

Za účasti všetkých slovenských klubov sa uskutočnili v nedeľu 30.9.2007 v Bratislave Majstrovstvá Slovenska vo veslovaní na trati dlhej 500 metrov. Takmer bezvetrie, krásne jesenné počasie a snaha usporiadateľov vytvorili kvalitné podmienky pre pretekárov a peknú nedeľnú pohodu pre divákov a priazvnivcov veslovania v areáli lodenice Slávia STU na jazere Zlaté piesky.

 

Na štart sa postavili súťažiaci vo všetkých vekových kategóriách od žiakov až po seniorov. Nechýbali aj naši reprezentanti v mužskej kategórii Ľuboš Podstupka, Lukáš Babač, Peter Lejko, Maroš Sloboda, Pavel Lackovič, či Richard Korec. V skife žien zápolili i Barbora Sagová a Anička Markulínová.

 

Tradične zaujímovou disciplínou bol pretek osemveslíc. V zastúpení štyroch mužských lodí zvíťazila loď spoločenstva klubov STU Bratislava a VK šintava v zložení Korec, Mráz, Lackovič, Lejko, Stoličný, Šághy, Legeny, Schickhofer, korm. Kováč.

 

Na záver pre pobavenie pretekárov a divákov štartoval pretek osemveslíc so zmiešanou posádkou veslárov a veslárok v rámci Memoriálu Júliusa Bílika. Tu opäť dominovala loď spoločenstva STU Bratislava a VK šintava v zložení Sagová, sestry Bacharové, Korec, Mráz, Lejko, Lackovič, Stoličný, Schickhofer, korm. Kováč.

 

Ďakujeme všetkým pretekárom za účasť a priaznivcom veslovania za povzbudenie. Tešíme sa na stretnutie na ďalších slovenskych regatách v budúcej sezóne.

 

Výsledky Majstrovstiev SR 2007

 

Tento rok sa veslovanie na Slovensku samozrejme ešte nekončí. 6. októbra nás čaká regata osmeveslíc Memoriál F.Martinenga a pre tých, ktorí radi veslujú "na suchu",sa 17. novembra 2007 uskutoční 3. ročník halovej regaty na trenažéroch O pohár Sĺňavy.

 

Vladimír Vanek

1.10.2007

Fotogaléria ku článku:
prejsť na fotogalériu »

Zdieľajte článok:   vybrali.sme.sk linkuj.cz pozrisi.sk facebook.com digg.com linkedin.com del.icio.us google.com mojelinky.sk

Diskusné fórum

Najnovšie príspevky:

Najdiskutovanejšie témy:

Dnes je sobota 23.11.2019, meniny má Klement  |  Stránky si práve pozerajú 4 ľudia.