Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky
Veslársky klub Sĺňava Piešťany
Veslársky klub Sĺňava Piešťany
Oficiálne stránky FISA
Antidopingová agentúra Slovenskej republiky
Oficiálne stránky českého veslovania
Slovenský olympijský výbor

Aktuálne počasie
Platon webhosting

SVZ » Aktuality, udalosti » Majstrovstvá SR 2007

Majstrovstvá SR 2007

Za účasti všetkých slovenských klubov sa uskutočnili v nedeľu 30.9.2007 v Bratislave Majstrovstvá Slovenska vo veslovaní na trati dlhej 500 metrov. Takmer bezvetrie, krásne jesenné počasie a snaha usporiadateľov vytvorili kvalitné podmienky pre pretekárov a peknú nedeľnú pohodu pre divákov a priazvnivcov veslovania v areáli lodenice Slávia STU na jazere Zlaté piesky.

 

Na štart sa postavili súťažiaci vo všetkých vekových kategóriách od žiakov až po seniorov. Nechýbali aj naši reprezentanti v mužskej kategórii Ľuboš Podstupka, Lukáš Babač, Peter Lejko, Maroš Sloboda, Pavel Lackovič, či Richard Korec. V skife žien zápolili i Barbora Sagová a Anička Markulínová.

 

Tradične zaujímovou disciplínou bol pretek osemveslíc. V zastúpení štyroch mužských lodí zvíťazila loď spoločenstva klubov STU Bratislava a VK šintava v zložení Korec, Mráz, Lackovič, Lejko, Stoličný, Šághy, Legeny, Schickhofer, korm. Kováč.

 

Na záver pre pobavenie pretekárov a divákov štartoval pretek osemveslíc so zmiešanou posádkou veslárov a veslárok v rámci Memoriálu Júliusa Bílika. Tu opäť dominovala loď spoločenstva STU Bratislava a VK šintava v zložení Sagová, sestry Bacharové, Korec, Mráz, Lejko, Lackovič, Stoličný, Schickhofer, korm. Kováč.

 

Ďakujeme všetkým pretekárom za účasť a priaznivcom veslovania za povzbudenie. Tešíme sa na stretnutie na ďalších slovenskych regatách v budúcej sezóne.

 

Výsledky Majstrovstiev SR 2007

 

Tento rok sa veslovanie na Slovensku samozrejme ešte nekončí. 6. októbra nás čaká regata osmeveslíc Memoriál F.Martinenga a pre tých, ktorí radi veslujú "na suchu",sa 17. novembra 2007 uskutoční 3. ročník halovej regaty na trenažéroch O pohár Sĺňavy.

 

Vladimír Vanek

1.10.2007

Fotogaléria ku článku:
prejsť na fotogalériu »

Zdieľajte článok:   vybrali.sme.sk linkuj.cz pozrisi.sk facebook.com digg.com linkedin.com del.icio.us google.com mojelinky.sk

Diskusné fórum

Najnovšie príspevky:

Najdiskutovanejšie témy:

Dnes je piatok 20.9.2019, meniny má Ľuboslav(a)  |  Stránky si práve pozerajú 4 ľudia.