Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky
Bratislavský samosprávny kraj
Veslársky klub Sĺňava Piešťany
Veslársky klub Sĺňava Piešťany
Oficiálne stránky FISA
Antidopingová agentúra Slovenskej republiky
Oficiálne stránky českého veslovania
Slovenský olympijský výbor

Aktuálne počasie
Platon webhosting

SVZ » Aktuality, udalosti » Sú tu opäť ME vo veslovaní

Sú tu opäť ME vo veslovaní

V dňoch 20.9.-23.9.2007 sa v poľskej Poznani uskutočnia Majstrovstvá Európy (ME) vo veslovaní. Naposledy sa ME vo veslovaní konali v roku 1973 v Moskve a bol to 57. ročník. Od roku 1974 sa konali len Majstrovstvá sveta.

 

ME 2007 sa budú konať len v olympijských disciplínach. U mužov je to týchto 8 disciplín: skif (1x), dvojskif (2x), dvojskif ľahké váhy (2xLV), dvojka bez kormidelníka (2-), štvorveslica bez kormidelníka (4-), štvorveslica bez kormidelníka ľahké váhy (4-LV), štvorka párová (4x-) a osemveslica (8+).

 

U žien sa ME konajú v 6 olympijských disciplínach : skif (1x), dvojskif (2x), dvojskif ľahké váhy (2xLV), dvojka bez kormidelníčky (2-), štvorka párová (4x-) a osemveslica (8+).

 

Slovensko budú na týchto ME reprezentovať posádky: dvojskif mužov Ľ.Podstupka, P.Lejko, dvojskif mužov ľahké váhy S.Gajdošík, M.Babač a kombinácia skúsených veslárov a veslárov seniorov prvým rokom na štvorveslici bez kormidelníka P.Lackovič, P.Kuhajda s J.Gajdošíkom a R.Korcom. Tréneri D.Kovačev, O.Šeholková.

 

Alexander Dénes

17.9.2007

Zdieľajte článok:   vybrali.sme.sk linkuj.cz pozrisi.sk facebook.com digg.com linkedin.com del.icio.us google.com mojelinky.sk

Diskusné fórum

Najnovšie príspevky:

Najdiskutovanejšie témy:

Dnes je nedeľa 17.11.2019, meniny má Klaudia  |  Stránky si práve pozerajú 3 ľudia.