Aktuálne počasie
Platon webhosting

SVZ » Aktuality, udalosti » Archív 2000 - 2003 » Svetový pohár v Mníchove...

Svetový pohár v Mníchove 12.7.-15.7.2001

Ako pred dvomi týždňami vo Viedni, tak sa i tento víkend (12.7.-15.7.2001) v Mníchove ďalšia časť pretekov Svetového pohára neobišla bez slovenskej účasti. Skifári ťažkých a ľahkých váh Ján Žiška a Ľuboš Podstupka sa v početnej medzinárodnej konkurencií opäť nestratili i keď tentoraz ani jeden na stupienok pre víťazov nevystúpil.

Ľuboš Podstupka skončil vo svojej rozjazde na 2. mieste a absolvoval podľa postupového kľúča opravnú jazdu v ktorej zvíťazil. V sobotu nasledovali semifinálové jazdy, kde sa umiestnil na 3. mieste a postúpil do finále A. Tu po kvalitnom výkone obsadil pekné 5. miesto. Zo zlatej medaile sa tešil Ír Sam Lynch, zo striebornej Čech Vabroušek a bronz získal Tamas Varga z Maďarska.

V rozjazde skifu ťažkých váh obsadil Ján Žiška 3. miesto a postúpil do semifinále bez "opraviek ". Tu dovesloval do cieľa na 4. mieste. V nedeľu teda štartoval vo finále B, ktoré o necelé 2 sekundy vyhral a obsadil konečné 7. miesto. Vo finále A tesne zíťazil olympíjsky víťaz z dvojskifu Iztok Cop zo Slovinska, před Čechom Václavom Chalupom a pre bronz si prišiel Olaf Tufte z Nórska.