Slovenský olympijský výbor

Aktuálne počasie
Platon webhosting

SVZ » Výsledky » V Račickom...

V Račickom veslársko-kanoistickom areáli víťazstvami a finálovými umiestneniami sa predviedli i slovenskí pretekári.

Posledný júnový víkend sa v Račiciach - Labskej aréne uskutočnili Medzinárodné Majstrovstvá Českej republiky juniorov, seniorov B , seniorov a Medzinárodná regata seniorov B, ktorej sa zúčastnili i slovenský pretekári.

Prevažne až na párovú štvorveslicu juniorov pretekali slovenskí pretekári v skifoch a dvojskifoch. Medzinárodného majstrovstvá ČR a Medzinárodnej regaty seniorov B sa nezúčastnili českí olympionici vo veslovaní. Tí už ladia formu na olympijské hry do Ria mimo Českej republiky. Aj pri ich neúčasti medzinárodné majstrovstvá a medzinárodná regata bola plne zastúpená českými veslárskymi klubmi, ďalej pretekármi zo Slovinska a Slovenska.

Víťazstvo na tejto regate si vybojovali M. Režnák z VK Šintava v skife MLV v čase 7:00,88, pred M. Slobodom z VK Piešťany , ktorý dosiahol čas 7:08,15. Piate miesto v týchto pretekoch získal M. Vančo v čase 7:18,71. Ďalšie víťazstvo na tejto regate vybojoval piešťanský R.Vančo, ktorý momentálne študuje v Prahe a vesluje a hosťuje v klube Slávia Praha. Zvíťazil v čase 7:08,08 pred pretekárom z Českej republiky a tretím P. Zelinkom zo SVK , ktorý zavesloval 2000 metrov v čase 7:10,99. Práve v disciplíne skif seniorov B bol pre oboch pretekárov tento pretek nominačný k MS 2016 , ktoré budú v Rotterdame.

Ďalšie umiestnenia dosiahli nasledovní slovenskí pretekári: Seniori ,2.miesto vybojovali v dvojskife mužov M. Režnák , M. Sloboda , za reprezentačnou posádkou z ČR Plocek s Klangom z Dukly Praha, účastníkmi nominácie na OH 2016. Čas víťazov z Dukly 6:27,00 a naších strieborných bol 6:29,99. 2.miesto získala B. Ságová (8:28,44), 3.miesto I. Hlivová ( 8:34,67) obe zo SVK v Bratislave v skife žien LV. 3.miesto v dvojskife žien vybojovali pretekárky SVK , A. Markulínová, B. Šuchová . 7. a 9. miesto v dvojskife mužov vyveslovali S. Gajdosšík, J. Zlacký a M. Šmída a A. Rédrom.

V kategórii juniorov výraznými postavami slovenského juniorského veslovania posledné dva roky sú pretekári SVK Bratislava A. Štiffel, J. Popelka na dvojskife. Menovaní na tejto regate vybojovali tesné druhé miesto za českým reprezentačným dvojskifom Cincibuch, Flessner z Dukly + Bohemians Praha (1.m.-6:42,38, 2.m. 6: 44,61 ). Potvrdili že sú dobre pripravení na t.r. MEJ v litovskej Trakaji , ktoré sa uskutočnia 8.-10.7.2016. V tejto kategórii a disciplíne 12.miesto získali pretekári Slávie STU Bratislava Richard Gonda, Ján Michlik ( 7:08,82). 6. miesto vo finále dosiahla juniorská štvorka párová v zložení S. Dohnány, F.. Zemaník, B. Šuch, D. Popelka v čase 6:50,54.

Za dobrú reprezentáciu klubov, oddielov a zväzu pretekárom a ich trénerom gratulujeme a ďakujeme.