Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky
Veslársky klub Sĺňava Piešťany
Veslársky klub Sĺňava Piešťany
Oficiálne stránky FISA
Antidopingová agentúra Slovenskej republiky
Oficiálne stránky českého veslovania
Slovenský olympijský výbor

Aktuálne počasie
Platon webhosting

SVZ » Výsledky » Medzinárodné majstrovstvá...

Medzinárodné majstrovstvá Českej republiky vo veslovaní v Račiciach opäť s účasťou slovenských veslárov.

V dňoch 30.6- 2.7.2017 sa uskutočnili Medzinárodné majstrovstvá Českej republiky v kategórii dorastu, juniorov a seniorov pre rok 2017.

 

Predmetné preteky boli sledovanými pretekmi i pre slovenských veslárov k európskym a svetovým podujatiam 2017. Respektíve dali možnosť slovenským pretekárom na olympijskej dráhe a českom olympijskom centre, porovnať svoju výkonnosť ku českým a slovinským pretekárom v uvedených kategóriách.

 

Perfektná dráha, zázemie v areáli Labe arény Štetí v Račiciach a stále prijemná družná, priateľská atmosféra , bola ozajstným dejiskom medzinárodných majstrovstiev Českej republiky vo veslovaní. Obrovský počet štartujúcich a lodí z českých oddielov a klubov veslovania a účasť Slovinských reprezentantov položila pre Slovenským veslárov vysokú latku za úspešnosťou. Veľmi silný, meniaci sa povietor, prvé dni veľké vlny a silné slnečné žiarenie aj cez mraky kládli pre súťažiacich ďalšie veľké nároky na odolnosť a kondíciu pre všetky tri dni.

 

Slovenský veslári preukázali , že i napriek menšej základni veslárov v SR , v niektorých párových disciplínach držali krok s českými a slovinskými veslármi.

 

 

Finále A o 1.-6.miesto: 1.miesto : 2x jri Štiffel, Popelka 2.miesto :, 1xMLV Zelinka, 4x-jri Štiffel, Popelka , Bureš, Hladík (spoločenstvo LS Brno ) 3. miesto : 4x- jri Michlík, Gonda, Baldrian, Hvorecký (spoločenstvo s VK Hodonín) 4. miesto : 1xMLV M.Vančo, 5. miesto : 1xjri Michlík , 2xŽ Šuchová, Markulínová 6. miesto : 1xŽLV Hlivová

 

Finále B o 7-12.miesto : 7. miesto : 1xdky Balžoviechová , 2x M Zelinka, R.Vančo, 8. miesto : 1xŽLV Ságová, 2xM Kovačovič, Jenča 9. miesto : 1xjky Zruttová 11.miesto : 1xM Jenča 12.miesto : 1xjky Kelemenová Ďalej do semifinále sa prebojovali , dorasatenecký skifár Spanakis, juniorský skifár Šuch.

Alexander Dénes

10.7.2017

Zdieľajte článok:   vybrali.sme.sk linkuj.cz pozrisi.sk facebook.com digg.com linkedin.com del.icio.us google.com mojelinky.sk

Diskusné fórum

Najnovšie príspevky:

Najdiskutovanejšie témy:

Dnes je nedeľa 20.8.2017, meniny má Anabela  |  Stránky si práve pozerajú 2 ľudia.