Veslárska regata v halových trenažéroch

titulka

Dňa 26. januára 2024 sa v Piešťanoch uskutočnil  ďalší, v poradí už 17. ročník, veslárskej regaty v halových trenažéroch O pohár Sĺňavy.
Veslári z VK Sĺňava Piešťany sa po 4 rokoch opäť rozhodli zorganizovať zimnú edíciu pretekov vo veslovaní, tentokrát na veslárskych trenažéroch, kde padol aj jeden svetový rekord. Účasť bola medzinárodná, zastúpená moravskými a pražskými klubmi, samozrejme pretekármi zo Slovenska, ale aj masters pretekárom z rakúskeho klubu.
Do športovej haly piešťanského Gymnázia Pierra de Coubertina prišlo celkovo zasúťažiť viac ako 220 pretekárov z 18 klubov. Sily si zmerali veslári zo Slovenska, Česka a Rakúska. Niektorí sa dohlasovali aj na poslednú chvíľu a chceli si zapretekať v kategórii hobby.

Začalo sa kategóriou nádeje, je to kategória do 10 rokov. Skončilo sa kategóriou masters, kde boli pretekári ktorí mali cez 60 rokov. O pozoruhodný výkon sa postarala Karin Petrikovičová, trojnásobná účastníčka paralympijských hier v plávaní, vytvorila v kategórii zdravotne znevýhodnených športovcov, nový svetový rekord. Veslovaniu sa pritom začala venovať len pred dvomi mesiacmi.

Hlavnou hviezdou regaty bol Peter Strečanský, ktorý je momentálne jediným potencionálnym držiteľom olympijskej miestenky. "Je to už 20 rokov dlhé časové obdobie účasti na OH", hovorí Peter Strečanský, ktorý je pripravený urobiť maximum, aby dostal Slovensko naspäť pod olympijské kruhy.

Hlavnú cenu O pohár Sĺňavy, si odviezli pretekári z Hodonína.